مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد: پایش بیش از ۵۹ هزار دانش آموز خوزستانی در حوزه های امتحانی

آموزش و پرورش

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۴۴ هزار دانش آموز پایه دوازدهم و ۱۵ هزار و ۸۳۰ دانش آموزی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند، کاملا پایش شدند.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، کوروش مودت  اظهار کرد: تقریبا ۶۵۰ حوزه امتحانی برای امتحانات پایه دوازدهم و آزمون های نمونه دولتی داشتیم که همه به صورت روزانه ضدعفونی و دانش آموزان نیز پایش و غربالگری می شدند. هدف و اولویت کنونی آموزش و پرورش که مقدم بر آموزش است، حفظ سلامتی و جان دانش آموزان است.

وی افزود: پیش و پس از حضور دانش آموزان در حوزه های امتحانی، همه حوزه ها ضدعفونی می شدند و هیچ کدام از دانش آموزان و همکاران ما بدون ماسک حضور پیدا نمی کردند. برای ورود دانش آموزان به حوزه نیز حتی کفش های دانش آموزان نیز ضدعفونی می شدند تا بیماری به دانش آموزان منتقل نشود، چرا که نباید دانش آموزان به کرونا مبتلا شوند چون اگر این اتفاق رخ دهد، جان بیش از یک میلیون دانش آموزان به خطر می افتد. به این دلیل است که آموزش و پرورش بدون خطا، آزمون ها را برگزار کرده و خوشبختانه در این امر موفق عمل کرده است. عمده نگرانی ما برای بازگشایی مدارس است که در آن زمان باید همه به کمک آموزش و پرورش بیایند تا ما شاهد ابتلای هیچ کدام از دانش آموزان نباشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به تعداد دانش آموزانی که غربالگری و پایش شده اند، گفت: ۴۴ هزار دانش آموز پایه دوازدهم و ۱۵ هزار و ۸۳۰‌ دانش آموزی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند، کاملا پایش شدند. خوشبختانه دانش آموزان در صحت و سلامت هستند و تنها تعداد اندک و انگشت شماری از دانش آموزان از طریق خانواده به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند که امتحانات این دانش آموزان شهریورماه، پس از بهبودی کامل برگزار خواهند شد و نمره امتحانات برای خردادماه در نظر گرفته می شود.