استاندار خوزستان : تضییع حق آموزش کودکان در شرایط خاص استان خوزستان

آموزش کودکان

استاندار خوزستان گفت: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان، برخی از حقوق از جمله حق آموزش کودکان تضییع شده است و دلیل آن تعطیلی مدارس بود اما به نحوی باید کمبود ایجاد شده جبران شود.

به گزارش پایگاه خبری فر ارویداد ، غلامرضا شریعتی در بیستمین کنفرانس تخصصی مرجع ملی حقوق کودک که روز (یکم دی‌ماه) در مجتمع قضایی ویژه شهید تندگویان اهواز برگزار شد، اظهار کرد:  جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم با جامعه‌ای که کودک را در برگرفته است، متفاوت است بنابراین وظیفه ما اجتماعی کردن کودکان است. در استان خوزستان با وجود مشکلات عدیده، هیچگاه اجرای پروژه‌های اجتماعی  به ویژه در زمینه حقوق کودکان و بانوان متوقف نشد.

وی افزود:  شعار ما این است که هیچ کودکی نباید به دلیل فقر از تحصیل باز بماند. خوزستان نسبت به شاخص‌های متوسط کشور در این زمینه، شرایط خوبی نداشت اما در سه سالی که از اجرای طرح بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل می‌گذرد، خوشبختانه توانسته‌ایم ۷ هزار کودک را به چرخه تحصیل بازگردانیم و ضریب بازماندگی استان از شاخص ۲.۱۴ به ۱.۹ کاهش یافته است.

استاندار خوزستان ادامه داد: ایجاد پایگاه‌های آموزش از راه دور در  مقاطع متوسطه اول و دوم یکی از برنامه‌های ما است و تا پایان امسال، ۳۵ پایگاه ایجاد می‌شود. تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت آموزش و پرورش و بنیاد توسعه فناوری آموزش منعقد شده است که بر این اساس، مقرر  شده ۱۰۰ پایگاه آموزش از راه دور در چهار استان راه‌اندازی شود و ۳۵ پایگاه برای خوزستان در نظر گرفته شده است.

شریعتی با بیان اینکه دانش‌آموزان مناطق محروم به ویژه دختران باید آموزش باکیفیت ببینند، گفت: در این راستا بورس تحصیلی دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار نیز اجرا شد و سال گذشته یک هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز مستعد بورسیه شدند.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان، برخی از حقوق از جمله حق آموزش کودکان تضییع شده است و دلیل آن تعطیلی مدارس بود اما به نحوی باید کمبود ایجاد شده جبران شود. در جریان سیل امسال نیز کمبودهای تحصیلی مناطق سیل‌زده تا حدودی جبران شدند.