مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:پرداخت اعتبارات اشتغالزایی به روستائیان و عشایر خوزستان

اعتبارات اشتغالزایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال ااعتبارات اشتغالزایی به روستائیان و عشایر استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، ارسلان غمگین افزود: این اعتبارات از مرحله پنجم اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تخصیص شده است.
وی گفت: در این مرحله، یک هزار و ۴۷۷ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در خوزستان تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: از این مبلغ سهم موسسات عامل برای بانک کشاورزی ۲۲۲ میلیارد ریال، پست بانک ۲۹۵ میلیارد ریال، بانک توسعه تعاون ۳۶۹ میلیارد ریال و صندوق کارآفرینی امید ۵۹۱ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۶ فقره طرح به مبلغ دو هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال مصوب و به موسسات عامل ارسال شده و از آنجا که تامین مالی و سرمایه‌گذاری، یکی از پنج محور مهم برنامه دولت در چارچوب اقتصاد مقاومتی است، انتظار می‌رود موسسات عامل در بررسی و پرداخت طرح‌ها نهایت سرعت و تسهیل‌گری را داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: در حال حاضر سه هزار و ۶۷۱ طرح به مبلغ سه هزار و ۷۸۴ میلیارد ریال و با اشتغال جدید برای شش هزار و ۵۲۰ نفر، از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرده‌اند و انتظار می‌رود با تخصیص اعتبار جدید، زمینه اشتغال برای سه هزار و ۷۰۰نفر دیگر فراهم شود.

وی ادامه داد: همه طرح‌های دریافت‌کننده تسهیلات، در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح‌های سرمایه‌گذاری و برای مصرف صحیح منابع و ایجاد اشتغال پایدار نظارت می‌شوند.

غمگین گفت: طرح‌های پرداخت‌شده در بخش‌های کشاورزی، صنعت، گردشگری و بوم‌گردی، فناوری اطلاعات، علوم پزشکی و نهاد‌های حمایتی هستند.

غمگین گفت: طرح‌های پرداخت‌شده در بخش‌های کشاورزی، صنعت، گردشگری و بوم‌گردی، فناوری اطلاعات، علوم پزشکی و نهاد‌های حمایتی هستند.