آغاز انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه پیام نور

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان: انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه پیام نور از ۳۱ مردادماه آغاز شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرارویداد ، دکتر مصطفی جلالی به آغاز انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: انتخاب رشته‌های بدون آزمون از سه شنبه، ۳۱ مرداد آغاز شده است و تا ۴ شهریورماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی سازمان سنجش، اقدام به انتخاب رشته کنند.

 

وی با اشاره به حذف برخی رشته‌ها از دانشگاه‌ها، افزود: بر اساس تصمیم شورای گسترش و شورای عالی انقلاب فرهنگی، رشته‌های کم خواهان و بدون دانشجو به طور کلی از دفترچه‌های انتخاب رشته حذف شده‌اند و پیوست اشتغال به رشته‌ها اضافه شده است یعنی رشته‌هایی که حتما طرحی توجیهی برای پیوست اشتغال داشته‌اند جایگزین شده‌اند و رشته‌های بدون پیوست اشتغال مجوز دریافت نمی‌کنند.

 

جلالی ادامه داد: آمار ورودی دانشجویان پیام نور خوزستان بسیار خوب است و ریزش دانشجو نداشته‌ایم، البته در سال‌های قبل یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های پیام نور کشور مشغول به تحصیل بودند که این رقم اکنون به نیم میلیون نفر رسیده، اما نسبت به سایر دانشگاه‌ها، ورود و استقبال دانشجو خوب است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان درخصوص دلایل کاهش تعداد دانشجویان می‌گوید: کاهش تعداد دانشجویان به دلایل متفاوتی ممکن است رخ بدهد. دانشگاه‌های رقیب افزایش پیدا کرده‌اند و از طرف دیگر با کاهش جمعیت در سال‌های اخیر روبه‌رو بوده‌ایم، اما در مجموع وضعیت ورودی دانشجویان به دانشگاه پیام نور خوب است.

 

به گفته جلالی؛ در حال حاضر ۳۰ مرکز و واحد پیام نور در سطح استان خوزستان وجود دارد و  حدود ۲۴ هزار دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند.