سرپرست اداره توسعه تعاون روستایی استان خبرداد:احیا و تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال خوزستان در سال جاری

تعاونی های غیرفعال

سرپرست اداره آموزش و توسعه تعاون روستایی خوزستان گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های مناسب صورت گرفته، راه اندازی و توانمندسازی تعاونی های غیرفعال در دستور کار قرار دارد زیرا رشد و توسعه تعاونی ها زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی است و می تواند به تحقق شعار سال یعنی جهش تولید کمک شایانی کند.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، عباس مسلمانی با اشاره به اهمیت وجود تعاونی ها در استان اظهار کرد: یکی از مواردی که سالیان سال در شبکه تعاون روستایی خوزستان مغفول مانده بود بحث تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال در این شبکه بود و خوشبختانه اکنون در این زمینه انجام برنامه های خوبی مدنظر است.

وی ادامه داد: با توجه به این مساله اکنون رویکرد جدیدی برای تعیین تکلیف شدن تعاونی ها شکل گرفته است و با برگزاری جلسات متعدد در این خصوص ۱۵ تعاونی غیرفعال تعیین تکلیف شدند و نسبت به فعال سازی مجدد آن ها اقدام شد.

سرپرست اداره آموزش و توسعه تعاون روستایی خوزستان تصریح کرد: این ۱۵ تعاونی در شهرستان های مختلف استان قرار دارند که به دلایل مختلفی غیرفعال و زیان ده شده بودند. در این زمینه اولویت اول تعاون روستایی استان، توانمندسازی، راه اندازی و احیای آن ها بود و در این زمینه این تعاونی ها مشغول فعالیت شدند.

مسلمانی ادامه داد: امسال با توجه به برنامه ریزی های مناسب صورت گرفته، راه اندازی و توانمندسازی تعاونی های غیرفعال در دستور کار قرار دارد زیرا رشد و توسعه تعاونی ها زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی است و می تواند به تحقق شعار سال یعنی جهش تولید کمک شایانی کند.

وی در خصوص تعاونی هایی که امکان فعال شدن آن ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم موفقیت در زمینه فعال سازی تعاونی های تعطیل شده، قطعا جهت جلوگیری از سواستفاده های احتمالی پس از طی روال مراحل قانونی و تشکیل هیات تسویه، نسبت به انحلال آن تعاونی ها اقدام لازم صورت می گیرد.