با هدف مهار سیل و خدمت‎رسانی به سیل‎زدگان تلاش‎های شبانه‎روزی کارکنان مناطق نفت‎خیز جنوب ادامه دارد

شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب

تلاش‎های شبانه‎روزی کارکنان شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در مناطق سیل‎زده در جلسه کمیته مدیریت شرایط اضطراری این شرکت تشریح شد.

 در این نشست که امروز (سه شنبه، ۲۰ فروردین) در اهواز برگزار شد، عملکرد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تشریح و آخرین برنامه‎ها بررسی شد.

همچنین با توجه به دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای تشکیل ستاد پشتیبانی از مدیریت بحران مناطق  نفتخیز جنوب، در این نشست تمهیداتی اتخاذ شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در این نشست با بیان اینکه این شرکت در دو جبهه با تمام توان، برنامه ریزی و همت تمام ارکان در صحنه عمل حاضر شده و عملکرد خوبی نیز داشته است، افزود: با تلاش های شبانه روزی تا کنون هیچ گونه حادثه ای که منجر به اختلال در محیط زیست و ایجاد مشکل برای شرکت شود رخ نداده است.

احمد محمدی اظهار کرد: مناطق نفت خیز جنوب در بعد مسئولیت‎های اجتماعی در حد توان خود نه تنها برای خوزستان بلکه برای سایر استان‏ها مانند لرستان، گلستان و سمنان خدمت رسانی کرده است.

به گفته وی، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با تقویت سیل بندها و پوشش در دو سمت رودخانه کارون و دز به کنترل و جلوگیری از گسترش سیل کمک کرده است.

در این نشست تعداد کل دستگاه ها و تجهیزاتی که تاکنون مناطق نفتخیز جنوب برای مدیریت بحران سیل در اختیار استان خوزستان قرار داده است ۳۲۷ دستگاه ذکر شد.  در حوزه نیروی انسانی نیز بیش از ۹۰۰ نفر از کارکنان این شرکت درگیر کمک به بحران سیل هستند.