مدیرکل میراث فرهنگی استان:گردشگری می‎تواند صنعت دوم خوزستان شود

صنعت گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اشاره به این‎که گردشگری می‎تواند به عنوان دومین صنعت در استان مطرح باشد، گفت: براساس اطلاعات و آمار جهانی از هر ۱۰ شغل یک شغل مربوط به حوزه گردشگری است.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، سید حکمت‎الله موسوی در همایش نکوداشت روز جهانی جهانگردی که در سالن همایش‎های اتاق بازرگانی خوزستان برگزار شد با بیان این‎که گردشگری در استان خوزستان رشد بیش از ۳۸ درصدی داشته است، اظهار کرد: روزانه حدود هشت هزار نفر گردشگر عراقی به خوزستان سفر می‎کنند که باید زیرساخت‌های لازم را برای اقامت و خدمات به این گردشگران فراهم کرد.

موسوی ادامه داد: براساس اطلاعات سازمان جهانی کار، حوزه  اقامت، پذیرایی و خدمات گردشگری، بیشترین و سریعترین رشد اقتصادی را برای هر جامعه ای دارد که به راحتی می‎توان آن را احساس کرد.
او با اشاره به این‎که  صنعت گردشگری این قابلیت را دارا است که به عنوان صنعت دوم در استان مطرح شود، افزود: در کشور ما می‎توان صنعت گردشگری را به جایگاه اول صنایع تبدیل کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان این‎که براساس اطلاعات و آمار جهانی از هر ۱۰ شغل یک شغل مربوط به حوزه گردشگری است، ادامه داد: بیکاری مشکل اول جامعه ما است که صنایع نتوانسته‎اند در کشور این مشکل را برطرف کنند ولی باتوجه به ظرفیت اشتغال در صنعت گردشگری، می‎توان نیاز شغلی جوانان را تا حدودی برطرف کرد.
وی افزود: کشور ما تمدن دیرینه‎ای دارد که مملو از آثار منقول ویژه است و هر چه می‎گذرد قدمت آثار بیشتر می‎شود و همین عامل جاذبه گردشگری بیشتری را ایجاد می‎کند.
موسوی ادامه داد: خوزستان از تنوع اقوام، سنت، آئین، گویش، پوشش و غذا برخوردار است که زمینه را برای درآمدزایی فراهم می‎کند و باید از این ظرفیت‎ها استفاده کرد.
او با بیان این‎که باید ظرفیت‎های گردشگری استان معرفی شوند، تصریح کرد: صنعت گردشگری در خوزستان دیده نشده است و به راحتی می‎توان گفت بیش از ۷۰ درصد جمعیت خوزستان مناطق گردشگری استان را نمی‎شناسند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان افزود: معرفی ظرفیت‎های گردشگری استان در فضای مجازی مهم است و باید از این ظرفیت برای معرفی هرچه بهتر گردشگری استان استفاده کرد و همین عامل باعث می‎شود جامعه هدف مناطق گردشگری استان را بهتر و سریع‌تر بشناسد.