رتبه‌بندی خوزستان

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس گفت: ایراداتی به برخی از مدیریت‌ها در استان خوزستان وجود دارد که توضیحات استاندار در نشست با نمایندگان، نتوانست آنها را قانع کند.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، سید کریم حسینی اظهار کرد: به دنبال ارائه رتبه‌بندی استانداری‌ها در کشور، جلسه‌ای با حضور مجمع نمایندگان خوزستان و استاندار برگزار و گزارشی از وضعیت رتبه‌بندی خوزستان در بین استان‌ها ارائه شد که در این ارائه گزارش، مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان نیز حضور داشت.

وی افزود: مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان در این جلسه گفت که کسب رتبه حاصل تمام عملکرد استانداری و همه حوزه‌ها نیست و در این خصوص اغلب نمایندگان راضی و اقناع شدند چرا که رتبه‌بندی درون سازمانی بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: استانداری خوزستان در کسب رتبه و امتیازات ارائه شده پایین نبوده است بلکه نسبت به استان‌های دیگر پایین‌تر شد و شاخص‌های ارزیابی در حوزه تولید، صنعت و بازار نبود.

حسینی بیان کرد: این رتبه محل اشکال است و برای همین اشکال به استانداری وارد است که نباید جایگاهش بین استان‌ها این‌قدر پایین باشد.

وی عنوان کرد: مطالبات حوزه‌های مختلف نمایندگان استان خوزستان اعلام و گلایه‌های جدی از کاستی‌ها و مشکلات نیز مطرح شد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان یادآور شد: ایراداتی نیز به برخی از مدیریت‌ها در استان خوزستان وجود دارد که در این بخش اقناع لازم نمایندگان توسط استاندار خوزستان حاصل نشد.

حسینی ادامه داد: بنا شد تا برگزاری نشست‌ها با برخی از مدیران و استاندار خوزستان به صورت مشترک با نمایندگان استان تداوم داشته باشد و استاندار خوزستان نیز توضیحات مستند خود را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه از ارائه گزارش‌های استانی به مسئولان کشوری و وزارتخانه‌ها نیز رضایت نداشتیم، گفت: در این جلسه تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره استان خواسته دیگر نمایندگان بود؛ همچنین اینکه راه‌های روستایی، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، آب و فاضلاب و بهداشت و درمان استان به عنوان اولویت نماینده‌ها بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان خواستار رسیدگی به موضوعات همراه با صراحت عمل بودند و استاندار خوزستان نیز خود را خالی از اشکال در انجام وظایف ندانست.

حسینی در پایان عنوان کرد: یکی از مطالبات جدی مجمع نمایندگان استان خوزستان از استاندار این بود که برای همین مدت باقی‌مانده از عمر دولت نیز برنامه و اهداف مشخص را برای پیشرفت و توسعه استان دنبال کند.