محورهای ارتباطی

معاون وزیر راه و شهرسازی از تامین اعتبار ساخت بزرگراه‌های جدید در خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در بودجه امسال اعتبارات خوبی برای ایجاد بزرگراه و محورهای ارتباطی در خوزستان به منظور دسترسی بیشتر استان به مرکز کشور در نظر گرفته شده است.

خیراله خادمی یکی از مهمترین پروژه‌های در دست احداث منطقه برای ارتباطی و دسترسی بیشتر خوزستان به مرکز کشور را محور اصفهان تا بهبهان عنوان‌کرد و ابراز داشت: از این طریق با ایجاد مسیرهای دسترسی مناسب، بهبهان و دیگرشهرهای مجاور آن به مرکز کشور وصل می‌شوند.

او افزود: این محور ۹ کیلومتر تونل دارد و علاوه برآن نیز تعداد ۱۱ دستگاه پل بر روی مسیر احداث می‌شود که عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

خادمی به طرح چهارخطه مسیر اهواز به بهبهان اشاره‌کرد و ابراز داشت: این محور بخشی از مسیر ۵۵۰ کیلومتری اهواز تا شیراز است که باید چهار خطه شود  وبخش قابل توجهی از این مسیر اجرا شده عملیات اجرایی آن ادامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح‌کرد: بخشی از این محور شامل راه ارتباطی اهواز، رامهرمز به بهبهان و بخش دیگر آن، مسیر بهبهان – پل خیرآباد به سمت گچساران را تشکیل می‌دهد که این قسمت در استان خوزستان واقع شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه بخش دیگر این مسیر از گچساران به شیراز است، تاکید کرد: پروژه چهار خطه اهواز به شیراز از لحاظ اقتصادی برای مردم و دسترسی محصولات کشاورزی به بازارهای هدف بسیار مهم و با اهمیت است.

خادمی از این مسیر به‌عنوان یکی از محورهای ترددی شرق به غرب در جنوب کشور یاد کرد که ۱۴۰ کیلومتر آن باقی مانده و حداکثر تا سه سال آینده به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

او خاطرنشان‌کرد: از این محور، استان‌های فارس، خوزستان  و کهگیلویه و بویراحمد بهرمند می‌شوند.

خادمی محور بهبهان به سمت بوشهر را یکی دیگر از طرح های مهم وزارت راه و شهرسازی در استان خوزستان عنوان‌کرد و اضافه کرد: این جاده، محور بهبهان به دیلم و استان خوزستان را به استان بوشهر وصل می‌کند که برای کشور از لحاظ اقتصادی، اهمیت ویژه‌ای دارد و تلاش می‌شود از بودجه سال جاری، بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه از منابع ملی تامین شود.