رسیدن به وضعیت سبز کرونا در خوزستان نیازمند رعایت پروتکل‎های بهداشتی

به گزارش پایگاه خبری فرارویداد – سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: رسیدن به وضعیت سبز کرونا در خوزستان منوط به رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا است.

دکتر محمدعلوی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت ویروس کرونا در استان خوزستان با بیان اینکه میزان نظارت‌ها در برخی شهرهای استان ضعیف شده است افزود: نظارت‌های تیمی با حضور نماینده‌های دستگاه‌های مختلف بر روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید تشدید شود و اگر دستورالعمل‌ها آنگونه که باید رعایت نمی‌شوند با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مختلف خوزستان از جمله در مساجد ۴۴ درصد، پاساژها ۵۰، دفاتر پیشخوان ۶۳، نانوایی ۶۴، پلیس ۶۷، مطب ها ۷۳، رستوران ها ۸۰ و هتل ها ۸۶ درصد است و میزان استفاده از ماسک در هفته سوم مرداد ۴۹ درصد اما در هفته دوم مرداد ماه ۵۱ درصد بوده است.

وی افزود: میانگین نهایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌های خوزستان ۸۲ درصد ارزیابی شده است.

بیمارستان‌ها ماسک سه لایه ندارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:یکی از مشکلاتی فعلی ما نبود ماسک سه لایه برای بیمارستان‌ها است. از شرکت تولیدکننده ماسک شقایق هم درخواست ماسک سه لایه برای بیمارستان‌های درگیر کرونا دادیم اما ماسکی به ما تحویل داده نشد این درحالی است که تامین ماسک دانشگاه‌های علوم پزشکی در اولویت کاری ما قرار دارد.

دکترحسین برزگر با بیان اینکه تلاش‌ و برنامه‎ریزی زیادی برای ورود ماسک به خوزستان صورت گرفته است ادامه داد: به میزان زیادی ماسک از طرف یکی از شرکت‌های تولید ماسک به شرکت پخش استان داده شد که به نظر ما همچنان می‌توان ظرفیت تولید ماسک را بالا برد.

وی با اشاره راهکارهای رفع کمبود ماسک در خوزستان گفت: خوزستان استانی مرزی است و امکان وارد کردن ماسک برای این استان وجود دارد که سازمان سمت می‌تواند این مساله را پیگیری کند.

برزگر افزود: در ابتدای شیوع کرونا با مشکلات کمبود ماسک در خوزستان روبه رو بودیم اما الان تمامی داروخانه‌های مناطق حاشیه‌ای شهر اهواز نیز از ماسک برخودار هستند.

به گزارش فرارویداد ،استان خوزستان پس از دو ماه وضعیت قرمز کرونایی بیش از یک هفته است که از وضعیت هشدار خارج شده است.