نشست تخصصی رفع موانع تولید در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

نشست تخصصی رفع موانع تولید در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فرارویداد ، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در این نشست گفت:  منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قطب  پتروشیمی کشور است به همین علت پنجمین سفر برای بررسی میدانی مشکلات واحد‌های تولیدی و خصوصا شرکت‌های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی صورت گرفت.

محمد باقر آقاعلیخانی افزود:  در بازدید‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که مشکلات جدی در صنایع پتروشیمی بالادست وجود دارد و اگر ریشه‌ای به مشکلات پرداخته نشود نمی‌توانیم تصمیم درستی را اتخاذ کنیم.

وی ادامه داد:   از امروز ستاد تسهیل بر اساس قانون و برای نخستین بار در مناطق ویژه اقتصادی کشور، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل خواهد داشت و ریاست آن نیز بر عهده مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است؛ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بصورت ماهانه یک جلسه خواهد داشت و مصوبات را به ستاد مرکزی کشور منتقل خواهد کرد.

آقاعلیخانی با اشاره به ماده ۶۱ و ۶۲ قانون رونق تولید بیان کرد: بر اساس قانون رونق تولید، ستاد تسهیل می‌تواند مشکلات پیش روی تولید را مرتفع کند یا استثنا قائل شود؛ در خصوص نرخ خوراک شرکت‌های پتروشیمی تبادل نظر صورت گرفت و تبعات تغییر نرخ خوراک و ارز برای صنایع پایین دست نیز بررسی شد.