مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در نشست صمیمی با مدیران خانه‌ مطبوعات: رسانه‌های مستقل می‌توانند در غنای فرهنگی جامعه نقش‌آفرین باشند
مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در نشستی صمیمی با مدیران خانه مطبوعات استان خوزستان بر نقش‌آفرینی رسانه‌ها در غنای فرهنگی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد، در این نشست که روز شنبه (۷ اسفندماه ۱۴۰۰) در ساختمان پنج طبقه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد، مهندس علیرضا دانشی اظهار داشت: رسانه‌های استان خوزستان مسئولیت خطیری را در برابر مردم استان و پیگیری مسائل آن‌ها برعهده دارند و حمایت از مطبوعات مستقل و متعهد اهمیت دارد.

وی افزود: خوشبختانه نیرو‌های باانگیزه‌ و فعالی در بین اهالی مطبوعات خوزستان وجود دارد و استقلال آنها می‌تواند منجر به غنای فرهنگی و بهبود فعالیت‌های اجتماعی شود که البته این استقلال بایستی توام با عقلانیت باشد.

وی با اشاره به اهمیت ثبت وقایع گفت: اهالی رسانه وقایع‌نگاری لحظه‌ای را انجام می‌دهند و اگر عمیق و صادقانه و به‌دور از احساسات ناصحیح، مسائل را درنظر بگیرند و نقد سازنده داشته باشند، موثرتر می‌توانند رسالت شغلی و اخلاقی خود را انجام دهند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان تاکید کرد: تعامل و ارتباط دوسویه با رسانه‌ها همواره باید مدنظر قرار گیرد و تلاش شود مشکلات و چالش‌های آنان از طریق راهکارهای قانونی مرتفع شود.

در این دیدار مدیر خانه مطبوعات خوزستان بر لزوم توجه بیشتر به اصحاب رسانه استان تاکید کرد و گفت: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در استان خوزستان سر منشا بسیاری از اقدامات مهم بوده است و اصحاب رسانه همیشه در کنار این شرکت بوده و هستند.

افشار پرویزی بابادی ضمن تشکر از ارتباط مطلوب روابط عمومی این شرکت با رسانه‌های استان ادامه داد: امیدواریم با حضور مهندس دانشی تعاملات بیشتر و بهتری به منظور حل و فصل مشکلات‌ اصحاب رسانه در زمینه پرداخت سریع‌تر حق‌الزحمه انتشار آگهی‌های مناقصه و مزایده صورت پذیرد و پایگاه‌های خبری و دیگر رسانه‌های استان نیز مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی به‌منظور تربیت خبرنگاران حوزه انرژی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

شایان ذکر است موسی قزوینی مسئول کمیته حقوقی خانه مطبوعات، عباس مطر عضو هیات مدیره خانه مطبوعات، علمدار متولی رئیس دفتر مدیرعامل، شهرام وردک رییس روابط عمومی، محمدرضا دولتی زاده رییس انتشارات، تبلیغات و امور رسانه و فتح‌الله کرمی مسئول اطلاعات و رسانه‌ها، از دیگر حاضران این نشست بودند که به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.