مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان : کلان‌شهر اهواز توسط واحدهای بهره‌برداری نفت و گاز احاطه‌ شده است

کلان‌شهر اهواز

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، محمدجواد اشرفی امروز با حضور در آئین راه‌اندازی سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز نسبت به مهار گازهای ترش و جلوگیری از رهاسازی آن‌ها در محیط‌ زیست اظهار داشت: از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های تابعه آن تشکر می‌کنیم که امروز یکی دیگر از مشعل‌های سوخت گازترش را اصلاح و میزان آلایندگی آن را کاهش داد.

وی افزود: این پروژه در وهله نخست برای شرکت نفت صرفه اقتصادی و سپس برای مردم  کلان‌شهر اهواز عواید محیط‌زیستی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان با بیان اینکه مهار فلرهای مجتمع بهره‌برداری شماره ۲ نفت و گاز کارون یکی از انتظارات محیط‌ زیستی اهواز بود گفت: امیدواریم با مذاکرات صورت گرفته روند اصلاح و جمع‌آوری سایر فلرهای نزدیک به مناطق مسکونی نیز سرعت بیشتری بگیرند.

اشرفی تأکید کرد: قطعاً وزارت نفت پروژه‌های بزرگی در دست اجرا دارد اما با توجه به قرارداد ۳ میلیارد دلاری پروژه که با همکاری پتروشیمی‌ها بسته‌ شده امیدواریم فلرها تا ۳۶ ماه آینده جمع‌آوری شوند.

وی تصریح کرد: اهواز توسط واحدهای بهره‌برداری نفت و گاز احاطه‌ شده و انتظار داریم شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نسبت به جمع‌آوری فلرها و یا کاهش آلایندگی آن‌ها جدیت بیشتری به خرج دهد.

تأسیسات شرکت ملی نفت‌خیز جنوب با استاندارهای روز فاصله بسیاری دارد

مانی عبدالله‌زاده مدیر ایمنی،‌ بهداشت و محیط‌ زیست شرکت ملی نفت ایران نیز با حضور در این مراسم گفت: اجرای این پروژه‌ها پیامدهای مثبتی برای کاهش آلاینده‌های زیست‌ محیطی دارد و به توسعه پایدار کشور منجر می‌شود.

وی افزود: اعتبارات ویژه‌ای برای حفاظت محیط‌ زیست، ایمنی تجهیزات و کارکنان در نظر گرفته‌ شده اما تأسیسات شرکت ملی نفت‌خیز جنوب با استاندارهای روز فاصله بسیاری دارد و باید به‌روزآوری شود.

عبدالله‌زاده ادامه داد: امیدواریم در برنامه‌ای که توسط شرکت ملی نفت ایران تعیین‌ شده بتوانیم این‌گونه پروژه‌ها را توسعه دهیم تا اثرات منفی تأسیسات نفتی بر محیط‌ زیست کاهش یابد.

مدیر ایمنی،‌ بهداشت و محیط‌زیست شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: شاید تحریم‌ها سرعت پیشرفت ما را کاهش داده باشد اما این اعتقاد به توان داخلی به‌وجود آمده و طراحی تا اجرای پروژه‌ها به دست فناوران توانمند داخلی انجام می‌شود و این موضوع می‌تواند به سایر تأسیسات نیز تسری پیدا کند.