چین از کشف یک میدان بزرگ نفت و گاز طبیعی خبر داد

گاز طبیعی

گاز طبیعی

 ذخایر کشف شده گاز طبیعی در این میدان بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب و ذخایر زمین شناسی اثبات شده نفت هم بیش از ۱۰۰ میلیون متر مکعب است.
‘یانگ هوا’ رییس هیات مدیره شرکت ملی نفت دریایی چین گفت: کشف میدان نفتی ۱۹-۶ بو جونگ وضعیت جدیدی در اکتشاف گاز طبیعی در حوضه های نفت خیز ایجاد کرده است.
او با اشاره به اینکه این کشف بزرگترین کشف میدان نفت و گاز طبیعی در چین در ۵۰ سال گذشته است افزود: وسعت این میدان کشف شده ۱۵ هزار برابر استادیوم ملی فوتبال پکن است.
رییس هیات مدیره شرکت ملی نفت دریایی چین تصریح کرد: میدان نفتی بوهایی در ناحیه بیرونی منطقه پکن – تیانجین – هبی واقع شده است و ساخت و ساز در آن آغاز شده است.
یانگ با اشاره به نزدیکی میدان نفتی کشف شده به منطقه ‘پکن – تیانجین – هبی’ تاکید کرد پس از بهره برداری، گاز طبیعی این میدان می تواند به طور مستقیم از طریق لوله های موجود به بازار مصرف منتقل شود.
همزمان با افزایش رشد اقتصادی چین، این کشور به بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان تبدیل شده است چین در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی وارد کرده است.
موسسه تحقیقات فناوری و اقتصاد شرکت ملی نفت چین اعلام کرده است که واردات نفت و گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش خواهد یافت.
مصرف گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۸٫۱ درصد افزایش یافته و به ۲۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
چین سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۲۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرد که ۱۷ درصد بیش از سال ۲۰۱۶ میلادی بوده است.
در سال ۲۰۱۷ میلادی همچنین چین ۳۹۶ میلیون تن نفت وارد کرد که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۰٫۸ درصد بیشتر شده است، این کشور با پیشی گرفتن از آمریکا بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا در حال حاضر است.