وزیر نفت در پی بارش‌های سیل‌آسای اخیر در خوزستان تاکید کرد: بسیج امکانات وزارت نفت برای کاهش آسیب به مردم خوزستان

امکانات وزارت نفت

وزیر نفت در پیامی به مدیران عامل شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، حفاری ایران و نفت و گاز اروندان بر بسیج امکانات وزارت نفت برای کاهش آسیب به مردم خوزستان در پی بارش‌های سیل‌آسای اخیر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری فرآرویداد ، در پیام بیژن زنگنه، وزیر نفت به مدیران عامل شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ملی حفاری ایران و نفت و گاز اروندان عنوان شده است: با توجه به تداوم جریان سیلاب‌ها در استان خوزستان، حفظ آمادگی برای ارائه کمک‌های فنی، ‌جلوگیری از ورود آب به خانه‌های مردم و تخلیه آب در صورت ورود آن به منازل مردم، ضروری است و باید تلاش‌ها بر این امر متمرکز شود.

وی تصریح کرد: همچنین ضروری است همه امکانات صنعت نفت به‌گونه‌ای در خدمت کاهش آسیب‌ها، دردها و رنج‌های مردم‌ باشد که مردم آن را باور کنند و شما را پشتیبان خود در روزهای سختی‌شان بدانند. همدردی همیشه به معنای پول خرج کردن نیست. مردم باید احساس کنند، همراهشان هستید.

در پی بارندگی روز دوشنبه، ۲۵آذرماه ۱۳۹۸ در خوزستان، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از ساعات اولیه شروع بارش، خدماتی به دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات ناشی از آبگرفتگی معابر درون شهری ارائه داده است.

این خدمات به دستور ستاد مدیریت بحران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با هماهنگی ستاد بحران استانداری خوزستان ارائه شده و گروه‌های عملیاتی این شرکت تا عادی شدن شرایط در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی آماده خدمت هستند.

بر این اساس تا روز (جمعه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۸) یک عدد پمپ ۶ اینچ و دو دستگاه سپتیک و اکیپ کامل جوشکار در اختیار شهرداری منطقه ۴ اهواز و یک دستگاه تانکر سپتیک بزرگ در اختیار شهرداری منطقه ۶ اهواز قرار گرفت.

همچنین سه دستگاه تانکر سپتیک و سه عدد پمپ بزرگ به شهرداری کوت عبدالله اختصاص یافت و سه دستگاه تانکر سپتیک به منطقه یک شهرداری اهواز و چهار دستگاه تانکر سپتیک به منطقه سه شهرداری اهواز تخصیص داده شده و یک گروه به همراه تجهیزات در منطقه ٨ شهرداری اهواز مستقر است.