معاون وزیر نیرو :کاهش ساعت اداری از راه‌های موثر در مدیریت مصرف برق است

مدیریت مصرف برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: یکی از راه‌های مدیریت مصرف برق در تابستان سال جاری کاهش ساعت اداری و خارج شدن سیستم سرمایشی ادارات از مدار است تا از این طریق مصرف انرژی کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری فرارویداد، همایون حائری شامگاه یکشنبه در نشستی با حضور استاندار خوزستان در محل استانداری با اشاره به روش های مختلف کاهش مصرف انرژی و مدیریت مصرف انرژی  اظهار داشت: یکی از روش‌های مدیریت مصرف این است که نیروگاه ها و شرکت هایی که تولید برق مازاد دارند آن را به شبکه تزریق کنند تا بخشی از کمبود برق جبران شود.

وی با بیان اینکه تابستان سال جاری ممکن است سال سختی در حوزه برق باشد گفت: ممکن است از خردادماه در بحث برق با مشکل مواجه شویم لذا امیدواریم با همکاری مردم و حمایت مسئولان خوزستان از صنعت برق بتوانیم از این شرایط دشوار به خوبی عبور کنیم.

معاون وزیر نیرو با اشاره به کمبود برق در کشور گفت: سال گذشته چهار هزار مگاوات کمبود برق در شبکه وجود داشت که با پشتیبانی استانداران و اقدامات مدیریت مصرفی، همکاری صنایع، کشاورزی و ادارات دولتی این کمبود جبران شد و به سلامت از تابستان عبور کردیم.

وی افزود: امسال علاوه بر آن، چهار هزار مگاوات دیگر نیز بخاطر کاهش بارندگی و نبود واحدهای برق آبی در مدار کمبود خواهیم داشت که نیاز است برای جبران آن اقدامات مدیریت مصرف و همکاری های سال گذشته را جدی تر و قوی تر داشته باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: خوزستان نقش تعیین کننده ای در مصرف برق کشور د دارد چرا که حدود هشت تا ۹ هزار مگاوات در تابستان برق مصرف می کند که با حمایت استاندار باید مصرف انرژی را کاهش دهیم.