وزیر نفت : رئیس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی‌ها را داده است

مشکلات پتروشیمی‌ها

وزیر نفت مشکل اصلی پتروشیمی‌ها را بازگشت مالیات بر ارزش‌افزوده‌ اعلام کرد و گفت با دستور رییس‌جمهوری ،‌برنامه‌هایی برای رفع این مشکل داریم.

به گزارش پایگاه خبری فرا رویداد ، بیژن نامدار زنگنه روز چهارشنبه با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی اظهار داشت: رییس‌جمهوری دستور حل  مشکلات پتروشیمی‌ها را داده است.

وزیر نفت افزود: در جریان مشکلات پتروشیمی‌ها هستیم و تلاش می‌کنیم مشکلات‌ آنها را تا آنجا که می‌توانیم حل کنیم البته دستور رییس‌جمهوری به معنای تاکید بیشتری برای حل هرچه سریع‌تر این مشکلات است.

زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز حتما به شرکت‌های پتروشیمی به لحاظ تخصیص وام کمک می‌کند.

وی ادامه داد: مشکل اصلی صاحبان این شرکت‌ها بازگشت مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای است که از آن‌ها اخذ می‌شود و حق نیز با آن‌ها است به همین دلیل برنامه‌هایی برای رفع این مشکل داریم.

چندی پیش مصادف با روز ملی صنعت پتروشیمی صاحبان صنایع پتروشیمی در مراسمی با حضور رییس‌جمهوری مسائلی همچون مسائل گمرک، مالیات برارزش‌افزوده و عدم تخصیص وام به آن‌ها ازسوی بانک مرکزی را سه مشکل اصلی خود عنوان کردند.

به همین منظور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت‌ وگویی از برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی خبر داد.

زنگنه خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز حتما به شرکت‌های پتروشیمی به لحاظ تخصیص وام کمک می‌کند.وی ادامه داد: مشکل اصلی صاحبان این شرکت‌ها بازگشت مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای است که از آن‌ها اخذ می‌شود و حق نیز با آن‌ها است به همین دلیل برنامه‌هایی برای رفع این مشکل داریم.چندی پیش مصادف با روز ملی صنعت پتروشیمی صاحبان صنایع پتروشیمی در مراسمی با حضور رییس‌جمهوری مسائلی همچون مسائل گمرک، مالیات برارزش‌افزوده و عدم تخصیص وام به آن‌ها ازسوی بانک مرکزی را سه مشکل اصلی خود عنوان کردند.به همین منظور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت‌ وگویی از برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای حل مشکلات صنایع پتروشیمی خبر داد.